Yves Rocher Pure System Bakım Kremi | Akne ve siyah noktalara karşı


Merhabalar!!

Yves Rocher'in ürünlerini kullandıkça, bu markaya olan ilgim artmakta...En son da nemlendirici & bakım kremi arayışındayken, tercihimi Yves Rocher'den yana kullanmak istedim.

Başlıktan da anlayacağınız gibi Pure System serisinin bakım kremini aldım.

Ürünün tam adı "Akneleri ve Siyah Noktaları Yok Eden, Matlaştırıcı, Kusur Giderici Bakım Kremi" olarak geçiyor.


Jel yapıda ama biraz daha sıvıya dönük.Rengi beyaz/şarap rengi tonunda.Sürüldüğü anda renk yok oluyor, şeffaflaşıyor.Cilt tarafından kolayca emiliyor, asla yağlı bir his ve doku bırakmıyor.Karma/yağlı olan cildimde parlamaya neden olmadı hatta parlamayı önledi.Ama verdiği matlık çok da uzun süre sürmüyor, 3-4 saat civarında.Ciltte fazla yağı dengelenmiş ve yumuşacık olmuş bir etki bırakıyor.

İçerik;
 • Salisilik Asit: En güçlü cilt yenileyici özelliğe sahip anti-bakteriyeldir. Epidermiste biriken ve cilt yüzeyinde dalgalanmalar oluşturan ölü hücreleri temizler. Ciltte siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebep olan tıkanmış gözeneklerle savaşır.
 • Organik Aloe Vera Özü (Meksika): Onarıcı özelliği ile sivilcelerin bıraktığı kusurlarla savaşır ve bu kusurların ortaya çıkmasını engeller.
 • Kaside Kökü: Cildin sebum salgısını dengeler.
 • Afloya: Cildin kendini koruma ve onarma mekanizmasını güçlendirir.

İçerisinde paraben ve yağ yok.
Ürünün genel vaatleri;

 • Yoğun tedavi edici formülüyle, sivilce ve siyah noktaların neden olduğu izlerle savaşır, cilt dokusunu düzeltir.
 • Yapısında bulunan antibakteriyel özellikteki Salisilik Asit ile akne oluşumunu engelleyip siyah noktaları ortadan kaldırırken, içeriğindeki yoğun onarıcı Aloe Vera özleriyle cildinizde kalan akne ve siyah nokta izlerini tamamıyla yok eder.
 • Sekiz saat boyunca cildinizin matlığını korumasına ve cilt dokusunun sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm almasına katkıda bulunur.
 • Cilt gözeneklerini sıkılaştırır.
Benim gözlemlerim;
 • Sivilce ve siyah noktalarımın neden olduğu izleri ve cilt dokusunu düzeltiyor ama çok az derecede.Ben zaten bu konuda Sudo krem kullanıyorum ek olarak, şuradan okuyabilirsiniz, *tıktık.Sudo kremi kullanmadan, bu kremi kullanmaya devam ettiğimde sivilce izlerim ve cilt dokum düzelmeye devam ediyordu ama tabii, sudo krem kadar etkili değil.
 • Sivilceleri ortadan kaldırdığı ve ortadan kaldırdığı konusunda hiç bir gözlemim olmadı.Çünkü çıkmaya devam ediyordu.Siyah nokta oluşumunu da yok etmese de, ben siyah noktalarımı temizledikten sonra tekrar dolmasını erteliyor.
 • Yukarıda da bahsettiğim gibi cildime matlık veriyor fakat 3-4 saat civarında oluyordu, sonradan yağlanma belirtileri oluşmaya başlıyor.
 • Cilde yumuşacık bir doku veriyor.
 • Cilt gözeneklerini sıkılaştırma yönünde hiç bir etkisi olmadı.
 • Çok az da olsa cilt tonunu eşitlediğini de gözlemledim.
Sivilcelerim ve siyah noktalarım geçsin, tamamen yok olsun, arayışındaysanız bu ürün sizin için hüsran olabilir.Ama cildiniz benim gibi karma/yağlı ise bunu dengeleyecek, biraz sivilce izlerinde etkili olacak, siyah nokta oluşumunu erteleyecek, biraz da cilt tonunuzu eşitlemede etkili olacak, orta düzeyde etkili bakım kremi arıyorsanız bakabilirsiniz.
Verdiği nemlendiricilik çok çok yüksek değil, özellikle zaman zaman cildim yağlı/karma da olsa kuruluk yaşıyorum ve o zamanlarda yeterli gelmiyor.
Yaz aylarında çok daha seveceğimi düşünüyorum.Genel olarak orta derecede etkili bakım kremi.
Fiyatı 34,90 TL.
Ürüne şuradan ulaşabilirsiniz, *tıktık.

Okuduğunuz için teşekkürler, umarım faydalı olmuştur.Siz bu kremi kullandınız mı?Yves Rocher markasından sevdiğiniz ürün varsa yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim :)

Yorumlar

 1. Bu markadan ürün almak istesem de bir türlü karar veremiyorum :(

  YanıtlayınSil
 2. yves rocherden aldığım ürünlerden pek memnun olamıyorum ben.
  bloguma beklerim: http://kurabiyesever.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 3. cilt tonu eşitliyorsa iyiymiş belki oğluma alırım bunu..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. tamamen eşit cilt tonu vermiyor, ama biraz etkili oluyor :)

   Sil
 4. Bu ürün bence hayal kırıklığı :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. vaatlerine göre öyle biraz, büyük hevesle almamak lazım bu ürünü :/

   Sil
 5. Ortalama bir üründü severek kullanmıştım. Cildimi yağlandırmamış birazda matlık vermişti.
  Sevgiler,

  ilkeee.com

  YanıtlayınSil
 6. Peki sivilceli karma ciltler için nemlendirici öneriniz var mı?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Neutrogena'nın çeşitli serileri mevcut, cilt tipinize uygun olan seriden nemlendiricisi deneyebilirsiniz, ben gayet memnunum hemen hemen tüm serilerini kullandım :)

   Sil

Yorum Gönderme

Popüler Yayınlar