Translate

5 Mart 2016 Cumartesi

Rimmel London Match Perfection kapatıcı

Merhabalar!!
Rimmel London'un başta maskaraları olmak üzere, hemen hemen her ürününü çok severek kullanıyorum.Şu ana kadar kullanıp da memnun kalmadığım ürünü yok sanırım.Yine çok sevdiğim ürünü olan Match Perfection skin tone adapting concealer yani cilt tonuyla mükemmel uyum sağlayan kapatıcısından bahsetmek istiyorum.
2'si 1 arada kapatıcı ve aydınlatıcı olarak da geçiyor.
Tüp şeklinde, fırça aplikatörlü(uçlu) tasarımı var. Tüpe bastırdığımızda ürün fırçalı kısma geliyor.Kavanoz tipi kapatıcılara göre çok daha hijyenik buluyorum, bu formda olmasını.
Fakat, 7 ml olmasını pek sevmiyorum, keşke biraz daha büyük olsaymış, demiyor değilim.
Ucu fırçalı olsa da ürünü parmaklarla yedirmek gerekiyor.
Yapısı sıvı değil, kremsi ama çok yoğun da değil.Göz altında katman katman durmuyor.Bu yapıya göre kapatıcılığı gayet başarılı, ortanın üzerinde kapatıcılığı var.
Aşırı morluk veya koyuluklarınız yoksa göz altınızda, yeterli geliyor.
Özellikle günlük makyajlarda yapısı da güzel olduğu için, çok ideal oluyor.
Kapatıcıyı uyguladıktan sonra biraz kadifemsi bir hal alıyor.Benim göz altlarımda her kapatıcı çizgilerime dolduğu için, çok az da olsa bu ürün de doluyor.Ama pudra ile hafifçe sabitlediğimde, çizgilere dolma sorununu asla yaşamıyorum.
Pudra ile sabitleyerek kullandığım için ben silene kadar göz altlarımda duruyor.
Aydınlatıcılık da içeriyor olması, gözünüzü korkutmasın.Öyle bembeyaz yapmıyor göz altlarını.Hafif, çok doğal bir aydınlık veriyor.
Dikkat:Bu kapatıcıyı sivilce üzerinde kullanmanızı tavsiye etmem, fırça aplikatörlü(uçlu) olduğu için sivilcedeki iltihapı alıp daha sonra tekrar göz altlarınıza vs. uyguladığınızda yüzünüzde daha çok sivilce oluşmasını sağlayabilirsiniz.(Sadece bu kapatıcı için değil, fırça ve sünger aplikatörlü diğer kapatıcılar için de geçerli)Ayrıca aydınlatıcı özelliği de olduğu için sivilcelerinizi daha ön plana çıkartacaktır.

Yapısı çok ağır veya kalın olmayan, ortanın üzerinde kapatıcı arıyorsanız, aynı zamanda aydınlık görünüm de versin diyorsanız, bu kapatıcıya bakmanızı tavsiye ederim.
Benim bittikçe aldığım bir ürün.

Fiyatı 15-16 TL civarında.

14 yorum:

 1. Alıp almamak arasında gidiyorum, bakıcam indirimdeyken. teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Deneme listemde var gerçi ama daha alamadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. umarım denediğinde benim kadar memnun kalırsın :)

   Sil
 3. Merak ettiğim bir kapatıcı,bir sonraki göz altı kapatıcım olabilir :)

  YanıtlaSil
 4. Çok severek kullanıyorum sanirim bende orta ton var şimdi en açığını alıp aydınlatıcı olarakta mi kullansam diyorum buğday tenli oldugum için ivory nasil olur bilemiyorum☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ortak favori ürünümüz çıkmasına sevindim :) testerlarına bakarak karar verebilirsin, çok açık olacağını zannetmiyorum :)

   Sil
 5. Merak ettigim ama henüz almadigim bir kapatici, ellerine saglik listeme ekledim :)

  YanıtlaSil
 6. deneme istemde canım ama indirimde hiç bulamıyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. indirimde bulmak zor, bazen indirimsizken bile bulamıyorum ben :/

   Sil
 7. Cok guzel bir yazi olmus.Kumral tene ne renk gider sizce ? Watsonsa baktigimda testerlari yoktu malesef...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim, ten değil de kaş renginize uygun olanını seçerseniz çok daha doğru olur, bu nedenle benim size renk vermem yanlış olur :/

   Sil